Milenijum savladao Naisu

Rukometašice Naise izgubile su u hali Čair od beogradskog Milenijuma rezultatom 30 : 29, u zaostalom meču 16. kola Super lige.

U prvom poluvremenu igralo se gol za gol, niški tim je imao minimalnu prednost, s kojom se i otišlo na odmor 15 : 14. U nastavku ista slika na terenu, s tom razlikom su gošće bile u blagom vođstvu. Najveće su imale pet minuta pre kraja 29 : 26, ali su domaće mini serijom 3 : 0 to brzo anulirale. Minut pre kraja Milenijum stiže do nove prednosti. Naisa je imala napad za izjednačenje, ali šut Lapajne zaustavlja na ovom meču sjajni golman Savko, koja je zabeležila 19 uspešnih intervencija. Uz nju najzaslužnije za pobedu Beograđanki bile su Obradović sa 8 i Bogosavljević sa 6 golova. U niškom timu istakle su se Gorilska sa 9 i Filipović sa 7 postignutih golova.

Naisi nedostaje još jedan bod kako bi i teoretski obezbedila izalazak na evro-scenu, a prva prilika da se to učini je meč sa Vojvodinom, koji će takođe biti odigran u hali Čair u nedelju od 18 i 30.