„Mašinac“ jači od malera

Fudbalerke „Mašinca“ nadvladale su brojne malere i ostvarile važnu pobedu u 9. kolu Super lige. Na Delijskom visu savladale su „Požarevac“ sa 4:2.

Niški superligaš je nastupio bez povređene Milice Stanković, zatim Ivane Kostić i Milice Stojanović, koje su suspendovane, a na tribinama je iz istog razloga bio i trener Perica Krstić. Međutim, to nije bio kraj njihovim malerima. U 33. minutu zbog drugog žutog kartona isključena je Milica Stevanović, pa je domaći tim dve trećine utakmice imao fudbalerku manje na terenu. Prava je sreća da je u tom trenutku „Mašinac“ već vodio sa 4:1, pa gošće nisu imale realnu šansu da naprave rezultatski preokret. Inače, svi golovi postignuti su u prvom poluvremenu. „Mašinac“ je u vođstvo dovela Mima Stanković u 14. minutu, da bi, zatim, Aleksandra Lazarević ”het-trikom” u samo sedam minuta (18, 20. i 25.) povisila rezultat na 4:0. Gošće su smanjile na 4:1 pogotkom Violete Ilić u 27.minutu , da bi pred odlazak na odmor Marija Vuković iz jedanaesterca, ispostavilo se, postavila konačan rezultat 4:2 za Nišlijke.

Drugo poluvreme proteklo je u obostrano bledoj igri i bez izrazitih šansi .