Liga šampiona: Iznenađenje samo u Danskoj

Kopenhagen osvojio bod protiv Juventusa. Real, Siti, Junajted, PSŽ ubedljivi. Čak 29 golova na osam utakmica! Veliki promašaj Robina van Persija. Gol Filipa Đuričića. Golčina Jaja Turea.

Bajern je ubedljivim trijumfom nad moskovskim CSKA 3:0 krenuo u odbranu titule prvaka Evrope. Real Madrid je deklasirao Galatasaraj u Istanbulu 5:1, Mančester junajted je pobedio Bajer iz Leverkuzena 4:2, uz dva gola Vejna Runija, a meč je obeležio i  neverovatan promašaj Robina van Persija u finišu utakmice.

Mančester siti je ubacio u petu brzinu u drugom poluvremenu meča protiv Viktorije Plzenj, postigavši tri gola, od kojih je pogodak Jaja Turea bio fenomenalan.

Iznenađenje prvog kola je remi Kopenhagena i Juventusa 1:1. Domaći su vodili od 13. minuta, a Juve je posle serije propuštenih prilika, izjednačio golom Fabija Kvaraljele.

Jedan od ovih golova u novoj sezoni Lige šampiona dao je srpski fudbaler Filip Đuričić, koji je Benfiku doveo u vođstvo protiv Anderlehta. Na kraju je u Lisabonu bilo 2:0.