Kup Srbije: Železničar-Metaloplastika 27:27

Od:

Posle prve utakmice četvrtfinala Kupa Srbije niko nema prednost. U “Čairu“branilac trofeja Železničar i Metaloplastika odigrali su nerešeno 27:27 (15:16). Da Šapčani, kao protivnik, definitivno ne odgovaraju Nišlijama, pokazao je i ovaj susret. U prvom delu utakmice gosti su se bolje snašli na početku, imali prednost, ali su domaći rukometaši u finišu poluvremena uspeli da anuliraju tu razliku. U nastavku, početkom drugog poluvremena, Nišlije bolje,vodili su dugo, Šapčani stizali tu razliku – na kraju, možda i najpravednije, meč je završen bez pobednika. Tako će revanš 25. marta dati odgovor na pitanje ko će među četiri najbolja tima u nacionalnom kupu. U sastavu Železničara najefikasniji Pavlov sa 8 golova, kapiten Basarić postigao je 5, Stefanović i Petković po 4, Damnjanović i Porobić po 3. Kod gostiju Grujičić 9, Dragičević 5. Železničaru predstoji za vikend nova obaveza u Superligi i gostovanje Crvenoj zvezdi. Taj susret biće odigran u hali na Banjici u nedelju 8.marta od 18 časova.