Košarkaška Superliga:Tamiš-Konstantin 79:71

Od:

Košarkaši Tamiša zabeležili su prvi trijumf u Superligi i to baš u duelu sa Konstantinom. Pančevci su na svom terenu slavili sa 79:71, po četvrtinama (16:23, 22:22, 21:11, 20:15).
Gosti su bolje otvorili utakmicu, dobili prvi period igre i u 15.minutu imali 14 poena prednosti. Odluka je pala u nastavku, domaćin ubedljiv u trećoj četvrtini, Nišlije zbunjene u samom finišu, što ih je i koštalo poraza. U pobedničkom sastavu najbolji Milošević sa 16 poena, Đorđević je postigao 13, Kruščić i Ivanović po 10. Kod Nišlija 13 poena Gudžića uz tri trojke, 11 poena i 7 skokova Ostojića i 11 poena i 6 skokova Despotovića. U 8.kolu Superlige Konstantin već u utorak, 19.maja od 19.30 gostuje Partizanu u hali „“Pionir“.