Košarka: Student izgubio u Novom Sadu

Košarakšice Studenta nakon ubedljive pobede u meču sa Jagodinom, izgubile su na gostovanju u Novom Sadu meč 15. kola Prve lige. Vojvodina je slavila sa 75:70 /18:26,16:19,16:12,25:13/.

Gošće su od samog početka nametnule svoju igru, bile efikasne u napadu, odlične u odbrani i stekle veliku razliku već na poluvremenu od 11 poena /45:34/. Na kraju treće četvrtine bilo je 57:50 za Nišlijke, a onda je usledio neshvatljiv pad u njihovoj igri. U poslednjem periodu Vojvodina odlična, gošće neubedljive, za konačan trijumf domaćeg sastava. U poslednjim trenucima utakmice Emilija Stojanović nije uspela da pogodi “trojku“ za produžetak, a nakon faula Đurić je sa linije slobodnih bacanja overila pobedu Vojvodine. Do sedme prvenstvene pobede u ovogodišnjem šampionutu Vojvodinu su vodile Matović sa 28 poena, 13 skokova i indeksom 42, Popović je postigla 16, Đurić 12 poena.

Kod Studenta najbolja Ilić sa 26 poena i 14 skokova, Petrović 15, Vasić 10 poena. U narednom kolu Student će na svom terenu igrati za vikend protiv Šumadije.