Košarka: I Metalac pao pred Konstantinom

Košarkaši Konstantina ostvarili su i četvrtu uzastopnu pobedu u Prvoj ligi Srbije. Oni su u derbiju 6. kola savladali u Nišu ekipu Metalca iz Valjeva rezultatom 78 : 73.

Gosti su bolje otvorili utakmicu i kosntantno imali prednost u prve dve četvrtine. Meč je prelomila ogromna borbenost domaćih u nastavku i serija 11 : 0 početkom treće četvrtine. Uz podršku 500 navijača Nišlije su mirno privele meč kraju. U pobedničkom timu poeni su ravnomerno raspoređeni, a najefikasniji su bili Stojačić sa 16 i Đorđević sa 13 poena i 5 skokova. Kod Valjevćana daleko najefikasniji bio je Bakić – strelac 23 poena.

Konstantin zauzima prvo mesto na tabeli sa pet pobeda i samo jednim porazom, a narednom kolu, koje je na programu već u sredu, Nišlije očekuje gostovanje u Kosjeriću kod ekipe Crnokose.