Kopernikus za čast Nišlija

Tagovi:

U 10.kolu Prve futsal lige Srbije niški klubovi osvojili su samo tri boda, od devet mogućih. Čast Nišlija spasili su igrači Kopenikusa, koji su u Hali „Čair“ pobedili Vranje sa 8:4. Sve je praktično bilo rešeno u prvom poluvremenu, kada je Kopernikus golovima dvostrukih strelaca Miloša Đorđevića i Bojana Jankovića poveo sa 4:0. U nastavku strelci za domaćine bili su Jovan Đorđević dva puta, a po jednom Dušan i Nikola Stanković. U drugoj utakmici Vintersport je neočekivano poražen od Novog Pazara. Bilo je 4:3 za goste, u čijim redovima je briljirao Sadović, dok se kod domačina istakao trostruki strelac Jovanović. U derbiju kola, oslabljeni tim Kalče deklasiran je u Kragujevcu od aktuelnog šampiona Ekonomca sa 9:1. Strelac jedinog gola za Nišlije bio je Radovanović. Kalča i Kopernikus vode na tabeli sa po 22 boda, ali trećeplasirani Ekonomac zaostaje samo tri boda i ima dve utakmice manje. Vintersport je peti sa 14 bodova. Narednog vikenda na programu je gradski derbi Kalča-Kopernikus, dok Vintersportu predstoji gostovanje Fontani u Čačku.