Klek poklekao u Nišu

Tagovi: ,

U derbi utakmici četvrtog kola Prve lige odbojkaši Niša savladali su ekipu Kleka rezultatom 3 : 2. Po setovima: 23 : 25, 25 : 19, 25 : 16, 27 : 29 i 15 : 12. Duel vodećih i do ovog kola neporaženih timova u potpunosti je opravdao očekivanja i zadovoljio prisutnu publiku u hali Čair. U uzbuljivom i neizvesnom meču najdramartičiniji je bio finiš. U četvrtom setu domaći su propustili jednu meč loptu, a gosti iskoristili treću set loptu. U odlučujućem petom setu vladala je rezultatska klackalica sve do poslednjeg izjednačenja 11 : 11, a onda se predvođene sjanim Nikolom Opačićem Nišlije odvajaju i rešavaju meč u svoju korist. Ovom pobedom odbojkaši Niša zdržali su lidersku poziciju na tabeli, a u narednom kolu čeka ih gostovanje u Kosovskoj Mitrovici.