Jelena i Nenad završili učešće na US Openu

Sedmi dan US Opena, koji je obeležio duži prekid zbog nevremena koje je pogodilo Njujork, bio je neuspešan za srpske predstavnike.

Jelena Janković zaustavljena je u osmini finala i to od 17.-o godišnje Belinde Benčić iz Švajcarske. Posle dva sata igre Bemčić je slavila sa 7 : 6, 6 : 3. Jelena je u prvom setu propustila tri set lopte, što je iskoristila Benčić da slavi u taj-brejku. To je bio prelomni trenutak, jer je u nastavku meča švajcarska teniserka kontrolisala igru i dešavanja na terenu i tako stigla do pobede.

Nenad Zimonjić i Danijel Nestor su završili nastup na US Openu, porazom u trećem kolu. Srpsko-kanadski par, koji je bio postavljen za treće nosioce, neočekivano lako je izgubio od američkog dubla Skot Lipski – Radživ Ram sa 2:0, po setovima 6:3, 6:4. Lipski i Ram su bili mnogo sigurniji na servisu, a tri iskorišćene brejk prilike od sedam, koliko su imali, bile su dovoljne za trijumf posle 75 minuta igre.