Igra bolja od rezultata

Od:

Mlada fudbalska reprezentacija Srbije je na startu Evropskog prvenstva u Mađarskoj odigrala nerešeno sa selekcijom Ukrajine 1 : 1, ali igra koju je prikazala naša selekcija može da hrabri pred nastavak takmičenja na kome branimo šampionsku titulu.

Utakmica je počela šokantno po „orliće“ koji su kapitulirali već u prvom minutu. Posle kornera sa leve strane najviši u skoku je bio Burda i udarcem glavom zatresao mrežu. Već u sedmom minutu usledilo je izjednačenje. Zdjelar je pronašao Gaćinovića na desnoj strani, usledio je centaršut u kazneni prostor gde je Maksimović bio spretniji od svog čuvara i postigao gol.

U preostalom delu meča Srbija je bila aspolutno bolji rival na terenu, ali je propustila dosta izglednih prilika, a u dva navrata Ukrajince je spasao okvir gola. Naredni meč na prvenstvu našu selekciju očekuje u utorak 22. jula kada se sastaje sa selekcijom Nemačke.