I Vojvodina odnela bodove

Tagovi:

Košarkaši Konstantina poraženi su u Hali „Čair“ od Vojvodine rezultatom 86 : 69, u 11. kolu Super lige Srbije. Nišlije su dobro otvorile utakmicu i imale minimalnu prednost do osmog minuta, kada Novosađani, serijom 9 : 0, čine preokret, i stečenu prednost uvećavaju, pa na odmoru imaju deset poena prednosti 43 : 33. Pokušali su domaći u nastavku u nekoliko navrata da se približe rivalu, ali su gosti odbili sve pretnje i na kraju zasluženo slavili. Najveće zasluge za to pripadaju Radomiru Marojeviću koji je ubacio 20 poena i uhvatio pet lopti. U niskom timu bolji od ostalih bili su Vladimir Veličković sa 13, te Bojan Petrović i Filip Dumić sa po 12 postignutih poena. Konstantinu je ovo deseti poraz u 11 odigranih kola, dok je Vojvodina stigla do sedme pobede, koja je zadržava na četvrtoj poziciji. U derbiju ovog kola Crvena zvezda je pobedila u Kragujevcu Radnički 72 : 66, dok su lak posao na svom terenu imali Mega vizura protiv Metalca 90 : 68, odnosno Partizan protiv Slobode 102 : 54.