Fudbaleri Bajerna prvaci Evrope

Fudbaleri Bajerna po peti put u klupskoj istoriji postali su evropski prvaci savladavši u finalu Lige šampiona ekipu Borusije Dortmund sa 2:1 (0:0), a gol odluke u 89. minutu fantastičnog meča postigao je Holanđanin Arjan Roben.

Bajern je, posle poraza od Intera (2010.) i Čelsija (2012.) u finalima Lige šampiona konačno stigao do pehara.

Posle veoma uzbudljivog prvog poluvremena, koje je obilovalo prilikama na obe strane, ali bez podaka, Bajern je prvi stigao do prednosti. Igrao se 60. minut, kada je Roben prošao po desnoj strani, pomalo i srećno doturio loptu do Mandžukića, koji je postigao jedan od najvaznijih golova u svojoj karijeri.

Ipak, Borusija se nije predavala i osam minuta kasnije, posle neopreznog starta Dantea nad Rojsom, stigla do izjednačenja. Siguran izvođač najstrože kazne bio je Ilkaj Gundogan, pa su „milioneri“ stigli do zasluženog egala.

Ipak, do kraja meča igrači iz Dortmunda znatno su oslabili tempo, što je gigant iz Minhena iskoristio na najbolji način i preko Robena stigao do zaslužene pobede i nove titule šampiona Evrope.