Favoriti opravdali očekivanja

Tagovi: , ,

Na Eta teniskom turniru treće kategorije za tenisere i teniserke do 16 godina, koji je održan na terenima Teniske akadedmije „Živković“ na Bubnju, prvi favoriti su opravdali očekivanja u obe konkurencije. U muškoj u srpskom finalu Konstantin Kirovski je savladao Andreja Jokića, bilo je dva puta 6 : 4. U ženskom Tijana Spasojević je lakše nego što se očekivalo savladala Japanku Satsuki Takamuru 6 : 1, 6 : 2.

Najuspešniji teniseri su u Nišu osvojili bodove koji će im poboljšati plasman na evropskim rang listama. TAZ je i ovaj turnir organizovala na vrhunskom nivou, a ovog leta na Bubnju će biti organizavana još dva značajna takmičenja. Sredinom avgusta sledi ekipno prvenstvo Srbije u ženskoj konkurenciji do 16 i 18 godina, a u septembru muški fjučers sa nagradnim fondom od 10.000 dolara.