Đoković u četvrtom kolu Indijan Velsa

Tagovi: ,

Novak Đoković se plasirao u četvrto kolo turnira u Indijan Velsu pobedom nad Bugarinom Grigorom Dimitrovim 7 : 6, 6 : 1. Najbolji svetski teniser je loše počeo meč i dosta grešio, što je dovelo do toga da Bugarin pri rezultatu 5 : 3 servira za prvi set. Dimitrov kao da se uplašio ukazane šanse, pa je napravio čak četiri dvostruke servis greške. Poklon koji je dobio Novak je dopunio boljom igrom, stigao do taj brejka, i rešio ga u svoju korist. To kao da je totalno dotuklo Dimitrova, koji u drugom setu gotovo da nije pružao nikakav otpor, što je olaksšalo našem teniseru put do narednog kola. Tamo ga čeka Amerikanac Sem Kveri, protiv koga Đoković vodi u pobedama sa 4 : 1.

Đoković je tako ostao jedini srpski predstavnik u Indijan Velsu pošto je svoj nastup i u dublu završio Janko Tipsarević. On i Poljak Lukas Kubot nisu uspeli da se plasiraju u polufinale, pošto su od njih bolja bila braća Brajan, Bob i Majk sa 6 : 7, 6 : 4 i
10 : 7 u takozvanom super-setu. Tipsarević i Kubot bili su veoma blizu da iznenade prve nosioce – imali su set viška i po jednu brejk loptu u dva različita gema na startu drugog seta, ali se najbolji svetski dubl izvukao i preokretom stigao do pobede.