Đoković odbranio titulu u Londonu

Tagovi: ,

Novak Đoković je odbranio titulu osvojenu na ATP finalu prošle godine u Londonu, pošto je bio bolji od Rafaela Nadala u finalu sa 6:3, 6:4.

Finalni meč bio je izuzetno visokog kvaliteta, ali je Đoković bio taj koji je dominirao i ponovo je savladao Rafu u samo dva seta. Srpski teniser je do sredine drugog seta imao brejk lopte u pet gemova na servis Španca, dok je Nadal imao samo jednu priliku u prvom setu.

Treba istaći i fer-plej Rafaela Nadala, pošto je na meč loptu Đokovića poslao neuhvatljivu loptu za našeg tenisera koja je bila blizu linije. Linijski sudija je procenio da je aut, Rafa je imao na raspolaganju čelendž, ali nije želeo da ga traži i pokvari trenutak Novakovog slavlja.

Srpski teniser tako je stigao do svoje sedme titule u ovoj sezoni, odnosno 41. u karijeri, ali ono što je još impresivnije je serija od 22 uzastopne pobede, tako da slobodno može da se kaže da je Đoković apsolutni teniski vladar ove jeseni.

Novak odmah posle obaveza prema sponzorima u Londonu putuje u Beograd, gde će se priključiti pripremama naše Dejvis kup reprezentacije za finalni duel sa Češkom, narednog vikenda u „Kombank areni“.