Đoković bolji od Federera i u Londonu

Novak Đoković je I drugi put za tri dana savladao Rodžera Federera. Posle polufinala u Parizu najbolji srpski teniser uspeo je da slavi protiv Švajcarca I u prvom kolu završnog maseters turnira u sezoni, koji se igra ove nedelje u Londonu, sa 2:1 (6:4, 6:7, 6:2), posle dva i po sata igre.

Prvi set između dvojice sjajnih tenisera protekao je za manje od pola sata. Đoković je bio dominantniji I osvojio ga je, činilo se, prilično lako. U drugom setu Federer je pokazao da nije za otpis I prilično namučio Novaka. Izjednačena igra, koju je sve vreme kontrolisao Švajcarac dovela je do toga da se rezultat izjednači I da se igra treći set. Publika je bila u ekstazi oduševljenja. U finišu tog drugog seta koji je pripao Federeru gledaoci na tribinama su zdušno, jednoglasno I glasno podržavali Rodžera.

Međutim, želje im se do kraja meča nisu ostvarile jer Novak Đoković nije došao u London da poklekne pred preprekama. Došao je da odbrani titulu osvojenu prošle godine i baš je u tom stilu započeo turnir – osvojio je silovito treći set. Novak nije dozvolio Federeru da se ponada pobedničkom slavlju. Servis ga je poslužio kada mu je najviše bio potreban i prepun samopouzdanja Nova je brzo meč priveo kraju – odbranu titule počeo je pobedom.

Sledeći Novakov protivnik je Francuz Rišar Gaske.