Dejvis kup: Srbija-Švajcarska 0:2

Posle prvog dana meča Srbija-Švajcarska, u okviru Svetske grupe Dejvis kupa, gosti vode sa 2:0.

U prvom singlu Rodžer Federer je pobedio Iliju Bozoljca sa 3:0. Po setovima 6:4, 7:5 i 6:2. Naš teniser propustio je da dobije drugi set u kojem je vodio sa 5:2.

U drugom singlu viđena je prava drama, iako je šampion Australijan opena Stanislas Vavrinka pobedio Dušana Lajovića sa 3:1. Po setovima 6:4, 4:6, 6:1 i 7:6 za Švajcarca. Lajović je pružio sjajnu igru i u četvrtom setu, propustio dve šanse da izjednači na 2:2 u setovima.

U subotu, drugog dana meča, koji se igra u novosadskom SPENS-u od 15 časova, na programu je meč dublova. Za Srbiju su prijavljeni Zimonjić i Krajinović, a za Švajcarsku Kjudineli i Lamer.