Dejvis kup: Česi odbranili „Salataru“

Teniska reprezentacija Češke odbranila je titulu osvojenu prošle godine u Dejvis kupu, pošto je u ovogodišnjem finalu, odigranom u Beogradskoj areni savladala Srbiju sa 3:2.

Najpre je Novak Đoković pobeedom nad Tomasom Berdihonm od 3:0 izjednačio ukupni rezultat na 2:2. Bilo je 6:4, 7:6 i 6:2. Našem igraču trebalo je dva sata i 41 minut sa savladala Berdiha koji je pružio jak otpor. Najviše neizvesnosti bilo je u drugom setu, u kome je u Berdih u taj-brejku bio nadomak uspeha, ali je Novak načinio preokret i time prelomio meč u svoju korist.

I pre meča Radeka Štepaneka i Dušana Lajovića znalo se ko je favorit, a češki teniser je to i opravdao na terenu. Slavio je posle sat i 50 minuta igre u tri seta, 6:3 i dva puta 6:1. Osim brejka u prvom gemu, i donekle igre u prvom delu prvog seta, mladi Lajović u preostalom delu meča nije uspeo da ugrozi trijumf Štepaneka. Tako se potvrdilo mišljenje da Novak Đoković sam nije dovoljan za sveukupni trijumf i da su povreda Janka Tipsarevića i kazna Viktora Troickog bili nenadoknadiv problem za Dejvis kup selekciju Srbije.