„Carićima“ gradski derbi

Od:

Gradski i derbi 15. poslednjeg kola jesenje polusezone na srpskoligaškom „istoku“ pripao je Caru Konstantinu. Tim sa Bubnja savladao je u Durlanu ekipu OFK Sinđelića sa 1 : 0. Utakmicu je prailo oko 400 gledalaca, a derbi je odlučen u 36. minutu. Nakon kornera koji je izveo Milenković, kapiten „carića“ Nikola Ilić glavom je zakucao loptu u mrežu. U znatno zanimljivijem drugom poluvremenu najpre je Jović propustio odličnu šansu da uveća prednost. Nakon toga Sinđelić je krenuo svim silama u napad, a velike prilike za izjednačenje nisu iskoristili Deljanin, Asanović i Vukić. Posle poslednjeg sudijskog zvižduka radovali su igrači i navijači tima sa Bubnja, koji prvi deo prvenstva završava na deobi petog i šestog mesta sa ekipom Tabane Trgovački. Obe ekipe sakupile su po 26 bodova, pet manje od vodežeg tandema pirotskog Radničkog i Dinama iz Vranja. Klub iz Durlana polusezonu je završio kao 13. sa 15 osvojenih bodova.