„Čarapani“ pali na Čairu

Fudbaleri Radničkog savladali su kruševački Napredak rezultatom 1 : 0, u 24. kolu JSL.

Po kišnom i hladnom vremenu i teškom terenu obe ekipe prikazale su više borbenu nego kvalitetnu igru. Domaći su više želeli pobedu i na kraju zasluženo stigli do nje. Tek što su pošle centra Nišlije su imale prvu priliku, tačnije Stojanović, koji je iz izglene pozicije šutirao preko gola. Radost za nešto više od 1000 gledalaca stigla je u 22. minutu. Posle solo prodora Aleksandar Jovanović je ubacio loptu pred gol, gde je dočekao Ivan Pejćič i poluvolej udarcem smestio u mrežu.

Drugo poluvreme bilo je sadržajnije od prvog. Jedinu pravu priliku gosti su propustili početkom nastavka preko Vidakovića. Do kraja ređale su se šanse pred golom Kruševljana. Pretili su Pejčić, Stojanović i Ćulum, a najbliži drugom golu niški tim je bio u 75. minutu. Pejčić je odlično šutirao iz slobodnog udarca sa 20-ak metara, ali je prečka bila saveznik golmana Krznarića.

Ipak, Radnički je ostvario svoj cilj, osvojio tri boda i sada mirnije čeka gostovanje na Marakani protiv Crvene zvezde narednog utorka.